Sponsorzy w sezonie 2017
 

KALENDARZ IMPREZ - sezon 2017


13-14.05.20177 Rajd Zamkowy – 1 Runda RSMŚL | BĘDZIN

Automobilklub Zamkowy


2-3.06.2017 5 Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga - 2 Runda RSMŚL | BOCHNIA

Automobilklub Śląski


22-23.09.201763 Rajd Wisły - 3 Runda RSMŚL | WISŁA

Automobilklub Śląski


13-15.10.2017Rajd Śląska - 4 Runda RSMŚL | MIKOŁÓW/ŻORY

Automobilklub Ziemi Tyskiej


17-18.11.201743 Rajd Cieszyńskiej Barbórki - 5 Runda RSMŚL | CIESZYN

Automobilklub Cieszyński
Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
vimeo.com/mgrallygroup


Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
www.youtube.com/user/MGRallyGroup

 

 

 

AZT - kolejny sprawdzian w KJS

MG Rally Group przygotowuje się do kolejnej punktowanej rundy KJS. Tym razem walczyć będziemy 3 sierpnia 2014 w niedzielę w Tychach o Puchar Miasta Tychy. Będzie to nie tylko KJS, ale również 5 runda SMT.
Po udanym występie w Amatorskim Rajdzie Samochodowym w Gaszowicach, z nawierzchni szutrowej przenosimy się na asfalt.
Organizator, Automobilklub Ziemi Tyskiej przygotował imprezę, która zostanie przeprowadzona w ciągu jednego dnia i składać się będzie z 3 sekcji. Trasę stanowią dwie próby. Próby nr 1, 3, 5 zakończone metą lotna, natomiast próby nr 2, 4, 6 zakończone będą metą STOP. Wszystkie próby przejeżdżane będą trzykrotnie.
Długość trasy: 57,15 km w tym 10,05 km prób sportowych. Wszystkie Próby Sportowe poprzedzone będą Punktami Kontroli Czasu (PKC). Obowiązuje podział na 4 klasy pojemnościowe, klasa RWD (samochody z napędem na tylną oś), oraz klasa gość - zawodnicy z licencjami - zgodnie z regulaminem (klasa nie jest uwzględniania w klasyfikacji rocznej).

Start spod Hali Sportowej w Tychach przewidziany jest na godz. 11.00.

Biuro zawodów: Hala Sportowa w Tychach, Al. Piłsudskiego 20

Harmonogram czasowy przedstawiamy poniżej.Zapraszamy bardzo serdecznie,

zespół MG Rally Group | Mati i Mariusz

 
My się szutrów nie boimy! Veni Vidi Vici
13 lipca 2014 roku... Pechowo? W żadnym wypadku!Upalna niedziela, dzień finału piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii i my w naszym Saxo na odcinkach szutrowych. Tak, to wszystko w jednym dniu, z taką różnicą że my po amatorsku i trochę wcześniej zakończyliśmy zmagania podczas jednej z ciekawszych rund w kalendarzu "Ślązaka", ARS o Puchar Wójta Gminy Gaszowice.
Organizator przygotował dla nas 2 odcinki specjalne, które udało się pokonać trzykrotnie. Nawierzchnia była mieszana z przewagą szutru. Po 71 Rajdzie Polski i eliminacji Mistrzostw Świata WRC zarazem, wszyscy byli spragnieni takiej właśni nawierzchni.
Rajd potraktowaliśmy treningowo przed kolejnymi rundami KJS, podczas których zbieramy punkty do licencji rajdowej. Pojechaliśmy dla sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za dodatkowe wsparcie oraz dla kibiców, bez których nie byłoby takiej motywacji. Chcieliśmy też spotkać się ze znajomymi, z którymi w tym sezonie nie mamy możliwości zmierzyć się na oesach. Wyszło super, wygraliśmy klasę II zwyciężając z przewagą blisko minuty, a w klasyfikacji generalnej udało się dojechać na 7 pozycji. Sprzęt nie sprawiał żadnych kłopotów, aczkolwiek płyta pod silnikiem, którą zamontowaliśmy przed rajdem została naruszona. To jednak problem do rozwiązania już po zawodach. Sporo się działo podczas samego rajdu. Można było podziwiać efektowną jazdę na szutrze niektórych załóg, zwłaszcza tych z napędem na tylną oś albo na cztery koła. Nie zabrakło również tzw. "grubych" momentów czyli przygód poza drogą, awarii technicznych spowodowanych m.in. ostrą jazdą na hopkach (urwane miski olejowe). Były również dachowania, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.
Frekwencja rajdu była niezła, blisko 60 załóg pojawiło się na starcie. Przyjechali koledzy z Cieszyna, Czech, Opola oraz lokalni "matadorzy" :) Panowie w słynnych już żółtych EVO zdeklasowali wszystkich w klasyfikacji generalnej, nam więc pozostało walczyć z ośkami. Robiliśmy co się dało, ale moc również robi swoje. Wszyscy zawodnicy przed nami byli z wyższych klas, a więc z silnikami o większej pojemności. Tak czy inaczej zabawa była przednia. 

Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom. Szczególne podziękowania należą się jednak MOJITO, osobiście Tomkowi Dybała za udostępnienie nam swojej oazy spokoju (namiotu), w której mogliśmy odpocząć i schłodzić się zimnymi orzeźwiającymi napojami firmy Mojito. 
Dziękujemy również Piekarni PIERCHAŁA za ufundowanie nagrody w konkursie na najlepsze zdjęcie rajdu. Przypominamy, konkurs trwa do 15 lipca. Szczegóły za naszym profilu na facebook'u.

Zapraszamy na kolejny rajd z naszym udziałem, tym razem w Tychach już 3 sierpnia br.


ze sportowym pozdrowieniem,

MG Rally Group | Mateusz i Mariusz


 
Amatorsko na szutry! Rally Gaszowice
71 Rajd Polski
za nami, a nam ciągle mało. Chwila przerwy od startów naszej załogi w KJS, więc chcemy to wykorzystać i pojechać rajd dla naszych kibiców, sponsorów i siebie - po prostu dla treningu i zabawy.

Zapraszamy więc bardzo serdecznie do kibicowania wszystkim załogom w tym rajdzie i zwiększenia frekwencji. Rajd odbędzie się 13 lipca 2014 w niedzielę w Gaszowicach. Mamy nadzieję, że to będzie jak zwykle dobry rajd, pełen mocnych wrażeń, emocji, rywalizacji i niezapomnianej atmosfery.
Wszystkie informacje znajdują się na stronie organizatora rajdu AMK Ślązak. Dla zainteresowanych, program jak niżej:


zapraszamy,

MG Rally Group | M.Glenc i M.Marek
 
Historycznie.. na podium! 45 RAJD FestiwalowyNasz zespół zapisał się w kartach historii, podobnie jak 45 Rajd Festiwalowy w Opolu, który odbył się 21-22 czerwca 2014 roku.
Zajęliśmy znakomite 3 miejsce w klasie III oraz 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Nie było jednak łatwo. Już podczas pierwszego dnia przyszło nam się zmierzyć ze zmienną aurą. Mokry asfalt nie wybacza błędów! Na drugiej pętli prologu ulicami miasta Opola, chcieliśmy odrobić trochę czasu i zbliżyć się do drugiego miejsca w klasie, lecz na lewym ciasnym łuku "puścił" slick i obróciliśmy się o 180 stopni pędząc tyłem w stronę słupa. Na szczęście nic się nie stało, ani nam ani samochodowi. Po tej przygodzie, bojowo nastawiliśmy się na dzień drugi.

Drugi dzień to jednak notoryczne problemy z linką sprzęgła, która skutecznie uniemożliwiała nam walkę z czołówką. Jak to my, nie poddaliśmy się i walczyliśmy do samego końca lecz nie z kolegami z klasy, a z samochodem, ostatecznie dowożąc do mety 3 miejsce w klasie i 12 w klasyfikacji generalnej. 

Dla nas najważniejsze było ukończenie zawodów, gdyż był to już nasz trzeci KJS liczący się w zdobyciu upragnionej licencji rajdowej. Jesteśmy więc na półmetku.
Kolejna informacja, która dodała nam skrzydeł to wiadomość, iż w historycznym Rajdzie Festiwalowym brał kiedyś udział m.in. Krzysztof Hołowczyc startujący z nr 15. Na tegorocznym rajdzie, mieliśmy właśnie taki numer!Zapraszamy serdecznie do przeczytania znakomitej relacji z 45 Rajdu Festiwalowego na stronie http://www.rajdfestiwalowy.pl/index.php?nid=42 Autor artykułu świetnie podsumował dwudniowy rajd, więc warto poświęcić przysłowiowe 5 minut. Poniżej przedstawiamy wyniki naszych zmagań.Chcemy podziękować naszym sponsorom, bez których nasze starty nie byłyby możliwe. Ogromne podziękowania kierujemy do:
MOJITO, Atlas-Tours, Piekarnia PIERCHAŁA, Hookah Chill Tea Time, Stalbet i pozostałym. Dziękujemy też patronatom za wsparcie medialne, które jest bardzo ważne.

Zapraszamy na kolejne eliminacje, już wkrótce niespodzianka...


pozdrawiamy,

zespół MG Rally Group

 
KJS Śpiewająco | 45 Rajd Festiwalowy w OpoluNasz zespół nie zwalnia tempa. Nie tak dawno zakończył się KJS w Gliwicach, a już miło nam zapowiedzieć kolejny rajd, na który czekaliśmy z utęsknieniem. Czynników sprawiających, iż ten właśnie rajd jest dla nas bardzo interesujący, jest wiele. Jednym z nich jest to, iż będzie to rajd dwudniowy z tzw. prologiem.

Czas na 45 Rajd Festiwalowy w Opolu, który odbędzie się 21-22 czerwca 2014 roku. Będą to zarazem III Runda Kierowcy Roku Opolszczyzny oraz Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Przypomnijmy, iż I Rundę ukończyliśmy na 2 miejscu w klasie. Oby był to dobry prognostyk na tę eliminację.

Impreza zostanie przeprowadzona w ciągu dwóch dni i składać się będzie z 1 etapu i 4 sekcji. Na trasie zlokalizowanych będzie 14 prób poprzedzonych PKC. Każda próba będzie zakończona metą lotną.

Nawierzchnia trasy i prób : asfalt

Długość trasy: 147,63 km ( w tym 19,8 km prób)

Trasa imprezy jest obowiązkowa i została opisana w książce drogowej.

45 Rajd Festiwalowy rozpocznie prolog na ul. Wschodniej w Opolu, podczas którego baza dla startujących będzie mieściła się na parkingu przy skrzyżowaniu ul. Wschodniej z ul. Rejtana. Próba ta będzie w sobotę przejeżdżana dwa razy. Również w niedzielę przy ul. Wschodniej rozegrane zostaną trzy przejazdy. Jednak ich konfiguracja będzie inna niż próby sobotniej. Trzy pozostałe lokalizacje, próba w Zawadzie oraz nowe odcinki w Dobrzeniu Wielkim i Brzeziu.
Komasacja oraz meta podobnie jak start zlokalizowana będzie w domEXPO.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronach www.rajdfestiwalowy.pl oraz www.automobilklub.opole.pl

Do zobaczenia mamy nadzieję na odcinkach.Zapraszamy serdecznie,
Mateusz Glenc i Mariusz Marek | MG Rally Group

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 26


Sponsorzy w sezonie 2017