Sponsorzy w sezonie 2018
 

KALENDARZ IMPREZ - sezon 2018RAJDOWY PUCHAR ŚLĄSKA 2018


 

1 runda | 18 marzec


2 runda | 22 kwiecień


3 runda | 03 czerwiec


4 runda | 19 sierpień


5 runda | 30 wrzesień


6 runda | 18 listopad
Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
vimeo.com/mgrallygroup


Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
www.youtube.com/user/MGRallyGroup

 

 

 

Kolejne podium | KJS Tychy


3 miejsce w klasie i 7 w klasyfikacji generalnej - KJS Tychy 3.08.2014


Ten rajd zaliczany był do kolejnej eliminacji KJS
oraz 5 rundy Samochodowych Mistrzostw Tych. Impreza nazwana została oficjalnie jako KJS o puchar Miasta Tychy. Załóg w sumie wystartowało 61, a ukończyło 47. Nasza załoga zajęła ostatecznie 3 miejsce w klasie K-2 oraz wysokie 7 w klasyfikacji generalnej.

Impreza była doskonale zorganizowana, odbyły się 2 próby, które pokonywaliśmy trzykrotnie (3 pętle). Jeden odcinek zlokalizowany był ok 10 km od bazy rajdu, dokładnie na torze FIATA, a drugi na parkingu blisko bazy.

Nasza klasa była dosyć mocno obsadzona oraz bardzo konkurencyjna w generalce, o czym świadczą wyniki. Załoga, która zwyciężyła w naszej klasie była zarazem 2 w klasyfikacji generalnej. Poziom zawodów był więc niezwykle wysoki. Nasza strategia zakładała przede wszystkim dojazd do mety, ukończenie rajdu i zdobycie kolejnego wpisu do załącznika P-3 (KJS, wpis do licencji rajdowej). Jednakże celem nr 2 było podium. Zawsze chcemy walczyć o dobre pozycje w klasie i generalce. Z pętli na pętlę rozpędzaliśmy się coraz bardziej, a pikanterii dostarczały nam wyniki online, które można było śledzić na stronie
wyniki.aksilesia.org. Wiedzieliśmy dokładnie po każdym odcinku i każdej pętli, jakie mamy czasy rzeczywiste uzyskiwane na poszczególnych próbach.


Walka była niesamowicie zacięta. Emocje towarzyszyły nam do samego końca. Przed OS6, a więc ostatnim odcinkiem w rajdzie mieliśmy stratę 2,7s do podium do załogi Tomala/Ira. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę, obniżyliśmy trochę ciśnienie w oponach i pojechaliśmy koncertowo z przewagą ponad 3s, a więc w całym rajdzie wygraliśmy z tą załogą o 0,4s. Reszta stawki w naszej klasie była poza naszym zasięgiem, a więc Białkowski/Jacak oraz Tomalak/Dwornik. Te załogi poza umiejętnościami rzecz jasna, dysponowały doskonałymi pojazdami.
Skupialiśmy więc na walce o trzecie miejsce i odpieraliśmy ataki, chociaż przed OS6 znajdowaliśmy się poza podium, to w końcu udało się zdobyć 3 miejsce w klasie.

Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni, gdyż swoją jazdą pokazaliśmy, iż samochód nie musi mieć aż tak wielkiej mocy, aby pokonywać innych w znacznie mocniejszych autach. Zdobywając 7 miejsce w klasyfikacji generalnej, możemy być z siebie dumni.
Mamy już 4 wpisy ukończenia KJS, przed nami już tylko 2. Chcemy jednak jeździć w tym sezonie tak długo, jak tylko będziemy w stanie i pozwoli na to budżet, ale cel minimum musi być osiągnięty, czyli 6 ukończonych KJS.

Przed nami większa przerwa, kolejny rajd 28 września w woj. opolskim. Będzie to 4 runda Kierowcy Roku Opolszczyzny, KJS Dobrzeń Wielki organizowana przez Automobilklub Opolski.

Podziękowania do partnerów: MOJITO, Atlas-Tours, Piekarnia Pierchała, Stalbet, Hookah Chill Tea Time, Pegaz oraz Grafnet

Do zobaczenia na odcinkach, pozdrawiamy
 
AZT - kolejny sprawdzian w KJS

MG Rally Group przygotowuje się do kolejnej punktowanej rundy KJS. Tym razem walczyć będziemy 3 sierpnia 2014 w niedzielę w Tychach o Puchar Miasta Tychy. Będzie to nie tylko KJS, ale również 5 runda SMT.
Po udanym występie w Amatorskim Rajdzie Samochodowym w Gaszowicach, z nawierzchni szutrowej przenosimy się na asfalt.
Organizator, Automobilklub Ziemi Tyskiej przygotował imprezę, która zostanie przeprowadzona w ciągu jednego dnia i składać się będzie z 3 sekcji. Trasę stanowią dwie próby. Próby nr 1, 3, 5 zakończone metą lotna, natomiast próby nr 2, 4, 6 zakończone będą metą STOP. Wszystkie próby przejeżdżane będą trzykrotnie.
Długość trasy: 57,15 km w tym 10,05 km prób sportowych. Wszystkie Próby Sportowe poprzedzone będą Punktami Kontroli Czasu (PKC). Obowiązuje podział na 4 klasy pojemnościowe, klasa RWD (samochody z napędem na tylną oś), oraz klasa gość - zawodnicy z licencjami - zgodnie z regulaminem (klasa nie jest uwzględniania w klasyfikacji rocznej).

Start spod Hali Sportowej w Tychach przewidziany jest na godz. 11.00.

Biuro zawodów: Hala Sportowa w Tychach, Al. Piłsudskiego 20

Harmonogram czasowy przedstawiamy poniżej.Zapraszamy bardzo serdecznie,

zespół MG Rally Group | Mati i Mariusz

 
My się szutrów nie boimy! Veni Vidi Vici
13 lipca 2014 roku... Pechowo? W żadnym wypadku!Upalna niedziela, dzień finału piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii i my w naszym Saxo na odcinkach szutrowych. Tak, to wszystko w jednym dniu, z taką różnicą że my po amatorsku i trochę wcześniej zakończyliśmy zmagania podczas jednej z ciekawszych rund w kalendarzu "Ślązaka", ARS o Puchar Wójta Gminy Gaszowice.
Organizator przygotował dla nas 2 odcinki specjalne, które udało się pokonać trzykrotnie. Nawierzchnia była mieszana z przewagą szutru. Po 71 Rajdzie Polski i eliminacji Mistrzostw Świata WRC zarazem, wszyscy byli spragnieni takiej właśni nawierzchni.
Rajd potraktowaliśmy treningowo przed kolejnymi rundami KJS, podczas których zbieramy punkty do licencji rajdowej. Pojechaliśmy dla sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za dodatkowe wsparcie oraz dla kibiców, bez których nie byłoby takiej motywacji. Chcieliśmy też spotkać się ze znajomymi, z którymi w tym sezonie nie mamy możliwości zmierzyć się na oesach. Wyszło super, wygraliśmy klasę II zwyciężając z przewagą blisko minuty, a w klasyfikacji generalnej udało się dojechać na 7 pozycji. Sprzęt nie sprawiał żadnych kłopotów, aczkolwiek płyta pod silnikiem, którą zamontowaliśmy przed rajdem została naruszona. To jednak problem do rozwiązania już po zawodach. Sporo się działo podczas samego rajdu. Można było podziwiać efektowną jazdę na szutrze niektórych załóg, zwłaszcza tych z napędem na tylną oś albo na cztery koła. Nie zabrakło również tzw. "grubych" momentów czyli przygód poza drogą, awarii technicznych spowodowanych m.in. ostrą jazdą na hopkach (urwane miski olejowe). Były również dachowania, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.
Frekwencja rajdu była niezła, blisko 60 załóg pojawiło się na starcie. Przyjechali koledzy z Cieszyna, Czech, Opola oraz lokalni "matadorzy" :) Panowie w słynnych już żółtych EVO zdeklasowali wszystkich w klasyfikacji generalnej, nam więc pozostało walczyć z ośkami. Robiliśmy co się dało, ale moc również robi swoje. Wszyscy zawodnicy przed nami byli z wyższych klas, a więc z silnikami o większej pojemności. Tak czy inaczej zabawa była przednia. 

Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom. Szczególne podziękowania należą się jednak MOJITO, osobiście Tomkowi Dybała za udostępnienie nam swojej oazy spokoju (namiotu), w której mogliśmy odpocząć i schłodzić się zimnymi orzeźwiającymi napojami firmy Mojito. 
Dziękujemy również Piekarni PIERCHAŁA za ufundowanie nagrody w konkursie na najlepsze zdjęcie rajdu. Przypominamy, konkurs trwa do 15 lipca. Szczegóły za naszym profilu na facebook'u.

Zapraszamy na kolejny rajd z naszym udziałem, tym razem w Tychach już 3 sierpnia br.


ze sportowym pozdrowieniem,

MG Rally Group | Mateusz i Mariusz


 
Amatorsko na szutry! Rally Gaszowice
71 Rajd Polski
za nami, a nam ciągle mało. Chwila przerwy od startów naszej załogi w KJS, więc chcemy to wykorzystać i pojechać rajd dla naszych kibiców, sponsorów i siebie - po prostu dla treningu i zabawy.

Zapraszamy więc bardzo serdecznie do kibicowania wszystkim załogom w tym rajdzie i zwiększenia frekwencji. Rajd odbędzie się 13 lipca 2014 w niedzielę w Gaszowicach. Mamy nadzieję, że to będzie jak zwykle dobry rajd, pełen mocnych wrażeń, emocji, rywalizacji i niezapomnianej atmosfery.
Wszystkie informacje znajdują się na stronie organizatora rajdu AMK Ślązak. Dla zainteresowanych, program jak niżej:


zapraszamy,

MG Rally Group | M.Glenc i M.Marek
 
Historycznie.. na podium! 45 RAJD FestiwalowyNasz zespół zapisał się w kartach historii, podobnie jak 45 Rajd Festiwalowy w Opolu, który odbył się 21-22 czerwca 2014 roku.
Zajęliśmy znakomite 3 miejsce w klasie III oraz 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Nie było jednak łatwo. Już podczas pierwszego dnia przyszło nam się zmierzyć ze zmienną aurą. Mokry asfalt nie wybacza błędów! Na drugiej pętli prologu ulicami miasta Opola, chcieliśmy odrobić trochę czasu i zbliżyć się do drugiego miejsca w klasie, lecz na lewym ciasnym łuku "puścił" slick i obróciliśmy się o 180 stopni pędząc tyłem w stronę słupa. Na szczęście nic się nie stało, ani nam ani samochodowi. Po tej przygodzie, bojowo nastawiliśmy się na dzień drugi.

Drugi dzień to jednak notoryczne problemy z linką sprzęgła, która skutecznie uniemożliwiała nam walkę z czołówką. Jak to my, nie poddaliśmy się i walczyliśmy do samego końca lecz nie z kolegami z klasy, a z samochodem, ostatecznie dowożąc do mety 3 miejsce w klasie i 12 w klasyfikacji generalnej. 

Dla nas najważniejsze było ukończenie zawodów, gdyż był to już nasz trzeci KJS liczący się w zdobyciu upragnionej licencji rajdowej. Jesteśmy więc na półmetku.
Kolejna informacja, która dodała nam skrzydeł to wiadomość, iż w historycznym Rajdzie Festiwalowym brał kiedyś udział m.in. Krzysztof Hołowczyc startujący z nr 15. Na tegorocznym rajdzie, mieliśmy właśnie taki numer!Zapraszamy serdecznie do przeczytania znakomitej relacji z 45 Rajdu Festiwalowego na stronie http://www.rajdfestiwalowy.pl/index.php?nid=42 Autor artykułu świetnie podsumował dwudniowy rajd, więc warto poświęcić przysłowiowe 5 minut. Poniżej przedstawiamy wyniki naszych zmagań.Chcemy podziękować naszym sponsorom, bez których nasze starty nie byłyby możliwe. Ogromne podziękowania kierujemy do:
MOJITO, Atlas-Tours, Piekarnia PIERCHAŁA, Hookah Chill Tea Time, Stalbet i pozostałym. Dziękujemy też patronatom za wsparcie medialne, które jest bardzo ważne.

Zapraszamy na kolejne eliminacje, już wkrótce niespodzianka...


pozdrawiamy,

zespół MG Rally Group

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 26


Sponsorzy w sezonie 2018