Sponsorzy w sezonie 2017
 

KALENDARZ IMPREZ - sezon 2017


13-14.05.20177 Rajd Zamkowy – 1 Runda RSMŚL | BĘDZIN

Automobilklub Zamkowy


2-3.06.2017 5 Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga - 2 Runda RSMŚL | BOCHNIA

Automobilklub Śląski


22-23.09.201763 Rajd Wisły - 3 Runda RSMŚL | WISŁA

Automobilklub Śląski


13-15.10.2017Rajd Śląska - 4 Runda RSMŚL | MIKOŁÓW/ŻORY

Automobilklub Ziemi Tyskiej


17-18.11.201743 Rajd Cieszyńskiej Barbórki - 5 Runda RSMŚL | CIESZYN

Automobilklub Cieszyński
Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
vimeo.com/mgrallygroup


Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
www.youtube.com/user/MGRallyGroup

 

 

 

Bez zapoznania...? Da się! KJS Kędzierzyn-Koźle

27 kwietnia 2014 zapamiętamy z pewnością. Drugi nasz start w eliminacji KJS, obcy i nieznany nam teren, start do oesów bez zapoznania z trasą, przygody na dojazdówce, przygody na ostatnim odcinku rajdu, smutek i radość zarazem oraz szczęśliwy finał. Krótka relacja w pigułce, ale uwierzcie nam, że emocji było naprawdę co nie miara. W ostateczności zajęliśmy 2 miejsce w klasie K-3 i 9 w klasyfikacji generalnej na 50 załóg.


fot. MG Rally Group

Organizator przygotował dla nas 3 sekcje i 4 odcinki specjalne, łącznie niespełna 140 km razem z dojazdówkami. Po porannym BK dowiedzieliśmy się czegoś, co nas zszokowało. Start pierwszej załogi zaplanowano o godz. 10:00, tyle że bez wcześniejszego zapoznania z trasą. Nigdy tak nie zaczynaliśmy rajdu, ale cóż... Musi być pierwszy raz. Pojechaliśmy pierwszą sekcję dość żwawo choć z duszą na ramieniu, bo nie dość że zaskoczyła nas nawierzchnia to jeszcze sam fakt, co się kryje za zakrętem. O dziwo po pierwszej pętli zajmowaliśmy 3 miejsce w klasie. No to atak! Na drugiej pętli mimo, iż odcinek Dziergowice był wolnym przejazdem poprawiliśmy czasy niesamowicie. Poznaliśmy w końcu trochę trasę. Gdy po pierwszej sekcji traciliśmy do prowadzących 2s, to już po drugiej prowadziliśmy w klasie z przewagą ok. 4s, gdzie na odcinku Brasol odrobiliśmy aż 5s. Wszyscy uczestnicy z pewnością zapamiętają ten oes (plac), bo przysporzył wielu załogom sporych kłopotów.

Ostatnia pętla miała być zatem dla nas tylko formalnością, utrzymaniem przewagi i dowiezieniem zwycięstwa do mety. Coś się jednak zaczęło dziać... Na pierwszym odcinku dwukrotnie nie mogliśmy wrzucić 3 biegu, więc pojawiło się lekkie zdenerwowanie. Na szczęście usterkę udało się usunąć na dojazdówce do oesu Osadnik. Trzecia próba to kolejna poprawa czasu, więc optymistycznie wjechaliśmy na start do oesu Brasol (4 oes). Niestety w połowie odcinka silnik zgasł i nie odpalił już do samej mety. Na tzw. "luzie" dotarliśmy na metę odcinka i wpisano nam taryfę. Teoretycznie więc po rajdzie. Zrezygnowani czekaliśmy na wyniki, po czym okazało się, że przewaga była tak duża, że nawet z taryfą zajęliśmy 2 miejsce w K-3 i 9 w generalce! To jednak nie koniec niespodzianek. Po pewnym czasie zaczęły się protesty. Jeden z kolegów napisał protest do sędziów, iż na jednym z PKC wpisano mu niesłusznie karę spóźnienia. Sędziowie, nie potrafiąc przyznać się do błędu anulowali wszystkim zawodnikom czasy z tego odcinka, uznając tym samym odcinek za niebyły. Na tym oesie nadrabialiśmy akurat sporo czasu, więc decyzja sędziów była nie tylko dla nas, ale i dla pozostałych krzywdząca. Spadliśmy na 3 miejsce w klasie. Zaczęły się sprzeciwy, a niektórzy odmówili nawet przyjęcia nagród. W ostateczności zostaliśmy nagrodzeni pucharem za 2 miejsce w klasie i tak zakończyliśmy ten emocjonujący dzień.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować naszym sponsorom, patronatom, naszym kibicom i przyjaciołom za obecność na rajdzie i gorący doping. Oby zawsze tak było. Dziękujemy pięknie i zapraszamy na kolejną eliminację z cyklu KJS, najbliższa w Krakowie już 10 maja.

Sponsorzy: MOJITO, Atlas-Tours, Piekarnia Pierchała, Stalbet, Hookah Chill Tea Time, Pegaz oraz Grafnet
 
Czas na rewanż
W dniu 27.04.2014r. Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski organizuje imprezę samochodową „KJS Kędzierzyn”, która jest 1 rundą Kierowcy Roku Opolszczyzny 2014.
Nasza załoga wystartuje w tej imprezie, mając na celu nie tylko ukończenie rajdu, ale i zdobycie wysokiego miejsca w swojej klasie i klasyfikacji generalnej.
Mamy nadzieję, że sprzęt nie zawiedzie i nasza cytryna dowiezie nas do mety. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kibicowania, szczegóły TUTAJ.

PROGRAM RAJDU

Biuro rajdu pod adresem MOSiR „Pływalnia” Kędzierzyn-Koźle al. Jana Pawła II nr 38 w godzinach 8:00 – 18:00

Odbiór administracyjny

godz. 7:00 – 9:00
Badanie kontrolne BK 1

godz. 7:00 – 9:10
Pierwsze posiedzenie ZSS

godz. 8:30
Publikacja listy załóg dopuszczonych do startu godz. 9:30
Odprawa uczestników

godz. 9:40
Startgodz. 10:00
Metagodz. 14:30
Opublikowanie końcowej klasyfikacji prowizorycznej godz. 16:30
Rozdanie nagród


godz. 17:30

Impreza zostanie przeprowadzona w ciągu jednego dnia i składa z 3 sekcji. Na trasie zlokalizowane będzie 12 prób poprzedzonych PKC.

Nawierzchnia trasy i prób: asfalt, kostka betonowa

Długość trasy: 138 km (w tym 17,7 km prób)


Dziękujemy naszym sponsorom za umożliwienie startu naszej załodze, w szczególności: MOJITO, Atlas-Tours, Piekarnia Pierchała z Rybnika, Hookah Chill Tea Time, Stalbet, Pegaz, Infomag oraz Grafnet. Dziękujemy patronatom za wsparcie medialne, rybnik.com.pl oraz nowiny.rybnik.pl

Do zobaczenia na oesach ;)


 
Happy Easter
życzy zespół rajdowy MG Rally Group

Mateusz Glenc | Mariusz Marek


 
ALTERNATOR - rzecz przeklęta!


fot. Mateusz Glenc in Saxo (broken)

Tak zakończyła się nasza przygoda podczas I Rundy KJS Ustroń 30 marca 2014r. Zamiast być z przodu, byliśmy z tyłu i to na lince holowniczej, za to za zacnym autem naszego super pomocnika Tobiasza Spratka (dzięki Tobiasz za pomoc!!!).

Jak sam tytuł wskazuje, nie ukończyliśmy rajdu na skutek awarii alternatora, który odmówił posłuszeństwa już na dojazdówce do OS1 Bładnica (zapoznanie). Dane nam było przejść tylko odbiór administracyjny i BK. Jedyne co mogliśmy wynieść pozytywnego z tej eliminacji to zapoznanie się z nowymi dla nas procedurami, spotkanie się ze wspaniałymi, ciekawymi osobami "po fachu", piękna pogoda i spacer wzdłuż Wisły.

Chcieliśmy podziękować wszystkim naszym sponsorom, tym wiernym od lat i tym nowym. Apelujemy, aby się nie zniechęcać a wręcz przeciwnie wierzyć, że będzie tylko lepiej. Początek może nie zbyt optymistyczny, ale liczymy na fantastyczny koniec sezonu. Do zobaczenia na kolejnej rundzie KJS już w Jastrzębiu - Zdroju 27.04.2014r.

Szczególne podziękowania dla: MOJITO i MOJITO Press, Atlas-Tours, Piekarnia Pierchała z Rybnika (nowy sponsor), STALBET (nowy sponsor), Hookah Chill Tea Time, Pegaz i Grafnet oraz patronów medialnych - rybnik.com.pl oraz nowiny


pozdrawiamy,
Mateusz i Mariusz | MG Rally Group
 
Wreszcie adrenalina! KJS Ustroń 30.03.2014


Nadeszła pora aby rozpocząć sezon 2014!

Rozpoczynamy nową kartę naszej historii. Idziemy trochę wyżej. Jak już wspominaliśmy, zamierzamy w tym roku przygotować się w pełni do zdobycia licencji R2 oraz P na sezon 2015. Aby zrealizować ten plan, musimy przejść wszystkie konieczne etapy. Pierwszym z nich jest ukończenie KJS Ustroń organizowanego przez Automobilklub Cieszyński.
W niedzielę, 30 marca wystartujemy w KJS Olympic w Ustroniu. Organizator przewiduje 2 odcinki przejeżdżane czterokrotnie, z czego pierwszy przejazd traktowany jest jako zapoznanie z trasą bez pomiaru czasu. Łączna długość rajdu to 69 km, z czego 9 km to próby sportowe. Biuro rajdu zlokalizowane będzie przy hotelu Olympic w Ustroniu. Dla nas będzie to rajd nastawiony głównie na obycie się ze wszystkimi nowymi dla nas procedurami, ale na pewno powalczymy również o przyzwoity wynik!

Więcej informacji tutaj http://www.ak-cieszynski.ox.pl/super-sprinty/38-ii-runda.html / zakładka regulamin

Start 10:30, meta 14:46 (pierwsza załoga) i park zamknięty: Hotel Olympic Ustroń ul. Grażyńskiego 10

Serdecznie zapraszamy!

zespół MG Rally Group
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 25


Sponsorzy w sezonie 2017