Sponsorzy w sezonie 2018
 

KALENDARZ IMPREZ - sezon 2018RAJDOWY PUCHAR ŚLĄSKA 2018


 

1 runda | 18 marzec


2 runda | 22 kwiecień


3 runda | 03 czerwiec


4 runda | 19 sierpień


5 runda | 30 wrzesień


6 runda | 18 listopad
Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
vimeo.com/mgrallygroup


Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
www.youtube.com/user/MGRallyGroup

 

 

 

KJS Śpiewająco | 45 Rajd Festiwalowy w OpoluNasz zespół nie zwalnia tempa. Nie tak dawno zakończył się KJS w Gliwicach, a już miło nam zapowiedzieć kolejny rajd, na który czekaliśmy z utęsknieniem. Czynników sprawiających, iż ten właśnie rajd jest dla nas bardzo interesujący, jest wiele. Jednym z nich jest to, iż będzie to rajd dwudniowy z tzw. prologiem.

Czas na 45 Rajd Festiwalowy w Opolu, który odbędzie się 21-22 czerwca 2014 roku. Będą to zarazem III Runda Kierowcy Roku Opolszczyzny oraz Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Przypomnijmy, iż I Rundę ukończyliśmy na 2 miejscu w klasie. Oby był to dobry prognostyk na tę eliminację.

Impreza zostanie przeprowadzona w ciągu dwóch dni i składać się będzie z 1 etapu i 4 sekcji. Na trasie zlokalizowanych będzie 14 prób poprzedzonych PKC. Każda próba będzie zakończona metą lotną.

Nawierzchnia trasy i prób : asfalt

Długość trasy: 147,63 km ( w tym 19,8 km prób)

Trasa imprezy jest obowiązkowa i została opisana w książce drogowej.

45 Rajd Festiwalowy rozpocznie prolog na ul. Wschodniej w Opolu, podczas którego baza dla startujących będzie mieściła się na parkingu przy skrzyżowaniu ul. Wschodniej z ul. Rejtana. Próba ta będzie w sobotę przejeżdżana dwa razy. Również w niedzielę przy ul. Wschodniej rozegrane zostaną trzy przejazdy. Jednak ich konfiguracja będzie inna niż próby sobotniej. Trzy pozostałe lokalizacje, próba w Zawadzie oraz nowe odcinki w Dobrzeniu Wielkim i Brzeziu.
Komasacja oraz meta podobnie jak start zlokalizowana będzie w domEXPO.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronach www.rajdfestiwalowy.pl oraz www.automobilklub.opole.pl

Do zobaczenia mamy nadzieję na odcinkach.Zapraszamy serdecznie,
Mateusz Glenc i Mariusz Marek | MG Rally Group

 
Trawa nie jest problemem, ale ręczny tak | KJS Gliwice


fot. Smak podium

Sukcesem zakończył się dla naszej załogi 1 Rajd Arena w Gliwicach 25 maja 2014 roku, który był jednocześnie kolejną eliminacją KJS. Ważne dla nas było przede wszystkim ukończenie zawodów, ale wiadomo nie przyjechaliśmy tylko po wpis. Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony licząc oczywiście na bezawaryjność auta. Rajd odbył się na terenie Auto Moto Klubu Gliwice, naszego docelowego automoblilklubu, pod którego skrzydłami zamierzamy startować w przyszłym roku. Tym bardziej zależało nam na dobrym wyniku. Wynik to 2 miejsce w klasie K-2 oraz 2 miejsce w klasyfikacji generalnej

Organizator przygotował 2 próby sportowe na terenie centrum handlowego ARENA (OS 1 Norauto oraz OS 2 Leroy Merlin), które pokonywane były trzykrotnie. Co nas zaskoczyło na samym początku? OS1, którego jednym z fragmentów była trawa, a pod nią nawierzchnia przypominająca nieco szuter. Trochę się zdziwiliśmy, gdy poinformowano nas o konieczności podróżowania po tej nawierzchni, ale daliśmy radę. Największym problemem dla nas, a zwłaszcza dla naszego auta był nawrót na OS1, gdzie musieliśmy użyć hamulca ręcznego. Niestety on nie działał. Próbowaliśmy trzy razy, ale pozostało nam zawracać na trzy. Nasz kolega z Saxo, który notabene wygrał klasę K-2 i generalkę radził sobie świetnie, głównie dzięki hydraulicznemu hamulcowi ręcznemu. Nam pozostało odrabiać straty na OS2 Leroy Merlin, co skutecznie robiliśmy wygrywając dwie pętle z rzędu. W ostateczności straciliśmy zaledwie 3s w klasyfikacji generalnej i klasie do pierwszego miejsca.
Walka była więc do samego końca, emocji nie brakowało no i pogoda fantastyczna. Gorący doping ze strony licznie zgromadzonej publiczności pomagał nam realizować swój plan, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.
Dziękujemy wszystkim kibicom, naszym fanom oraz kolegom z pozostałych teamów za rywalizację i wysoki poziom zawodów. 

Szczególne słowa podziękowania należą się oczywiście naszym wiernym sponsorom i patronatom. Dziękujemy naszym partnerom, czyli:

MOJITO, Atlas-Tours, Piekarnia Pierchała, Stalbet, Hookah Chill Tea Time, Pegaz oraz Grafnet, a także tygodnikowi Nowiny i portalowi rybnik.com.pl.

Zapraszamy do GALERII oraz na nasz FANPAGE.

pozdrawiamy,
Mateusz i Mariusz | MG Rally Group 
U siebie... | KJS Gliwice

Czas na rajd prawie u siebie... 1 Rajd Arena Gliwice - KJS zbliża się wielkimi krokami. Kolejna eliminacja PZM już 25 maja 2014 roku w Gliwicach.
Nasz team przygotowuje się do startu i mamy zamiar nie tylko ukończyć rajd aby zdobyć wpis do KJS, ale i zająć bardzo dobre miejsca, najlepiej na podium.

Jak zwykle prosimy o gorący doping, a my na pewno odwdzięczymy się solidną jazdą. Oby tylko samochód nie przysporzył nam jakiś kłopotów, bo w tym sezonie praktycznie na każdym rajdzie coś się dzieje. Liczymy na bezawaryjność sprzętu i atak od początku do końca rajdu. Dziękujemy naszym sponsorom:
MOJITO Rybnik, Atlas-Tours Żory, Piekarnia Pierchała Rybnik, Hookah Chill Tea Time Rydułtowy, Stalbet, Pegaz Rydułtowy,

Wsparcie medialne:
rybnik.com.pl, NOWINY, Infomag Jastrzębie-Zdrój, Grafnet

Zapraszamy serdecznie
MG Rally Group | Mateusz Glenc i Mariusz Marek


 
Bez zapoznania...? Da się! KJS Kędzierzyn-Koźle

27 kwietnia 2014 zapamiętamy z pewnością. Drugi nasz start w eliminacji KJS, obcy i nieznany nam teren, start do oesów bez zapoznania z trasą, przygody na dojazdówce, przygody na ostatnim odcinku rajdu, smutek i radość zarazem oraz szczęśliwy finał. Krótka relacja w pigułce, ale uwierzcie nam, że emocji było naprawdę co nie miara. W ostateczności zajęliśmy 2 miejsce w klasie K-3 i 9 w klasyfikacji generalnej na 50 załóg.


fot. MG Rally Group

Organizator przygotował dla nas 3 sekcje i 4 odcinki specjalne, łącznie niespełna 140 km razem z dojazdówkami. Po porannym BK dowiedzieliśmy się czegoś, co nas zszokowało. Start pierwszej załogi zaplanowano o godz. 10:00, tyle że bez wcześniejszego zapoznania z trasą. Nigdy tak nie zaczynaliśmy rajdu, ale cóż... Musi być pierwszy raz. Pojechaliśmy pierwszą sekcję dość żwawo choć z duszą na ramieniu, bo nie dość że zaskoczyła nas nawierzchnia to jeszcze sam fakt, co się kryje za zakrętem. O dziwo po pierwszej pętli zajmowaliśmy 3 miejsce w klasie. No to atak! Na drugiej pętli mimo, iż odcinek Dziergowice był wolnym przejazdem poprawiliśmy czasy niesamowicie. Poznaliśmy w końcu trochę trasę. Gdy po pierwszej sekcji traciliśmy do prowadzących 2s, to już po drugiej prowadziliśmy w klasie z przewagą ok. 4s, gdzie na odcinku Brasol odrobiliśmy aż 5s. Wszyscy uczestnicy z pewnością zapamiętają ten oes (plac), bo przysporzył wielu załogom sporych kłopotów.

Ostatnia pętla miała być zatem dla nas tylko formalnością, utrzymaniem przewagi i dowiezieniem zwycięstwa do mety. Coś się jednak zaczęło dziać... Na pierwszym odcinku dwukrotnie nie mogliśmy wrzucić 3 biegu, więc pojawiło się lekkie zdenerwowanie. Na szczęście usterkę udało się usunąć na dojazdówce do oesu Osadnik. Trzecia próba to kolejna poprawa czasu, więc optymistycznie wjechaliśmy na start do oesu Brasol (4 oes). Niestety w połowie odcinka silnik zgasł i nie odpalił już do samej mety. Na tzw. "luzie" dotarliśmy na metę odcinka i wpisano nam taryfę. Teoretycznie więc po rajdzie. Zrezygnowani czekaliśmy na wyniki, po czym okazało się, że przewaga była tak duża, że nawet z taryfą zajęliśmy 2 miejsce w K-3 i 9 w generalce! To jednak nie koniec niespodzianek. Po pewnym czasie zaczęły się protesty. Jeden z kolegów napisał protest do sędziów, iż na jednym z PKC wpisano mu niesłusznie karę spóźnienia. Sędziowie, nie potrafiąc przyznać się do błędu anulowali wszystkim zawodnikom czasy z tego odcinka, uznając tym samym odcinek za niebyły. Na tym oesie nadrabialiśmy akurat sporo czasu, więc decyzja sędziów była nie tylko dla nas, ale i dla pozostałych krzywdząca. Spadliśmy na 3 miejsce w klasie. Zaczęły się sprzeciwy, a niektórzy odmówili nawet przyjęcia nagród. W ostateczności zostaliśmy nagrodzeni pucharem za 2 miejsce w klasie i tak zakończyliśmy ten emocjonujący dzień.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować naszym sponsorom, patronatom, naszym kibicom i przyjaciołom za obecność na rajdzie i gorący doping. Oby zawsze tak było. Dziękujemy pięknie i zapraszamy na kolejną eliminację z cyklu KJS, najbliższa w Krakowie już 10 maja.

Sponsorzy: MOJITO, Atlas-Tours, Piekarnia Pierchała, Stalbet, Hookah Chill Tea Time, Pegaz oraz Grafnet
 
Czas na rewanż
W dniu 27.04.2014r. Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski organizuje imprezę samochodową „KJS Kędzierzyn”, która jest 1 rundą Kierowcy Roku Opolszczyzny 2014.
Nasza załoga wystartuje w tej imprezie, mając na celu nie tylko ukończenie rajdu, ale i zdobycie wysokiego miejsca w swojej klasie i klasyfikacji generalnej.
Mamy nadzieję, że sprzęt nie zawiedzie i nasza cytryna dowiezie nas do mety. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kibicowania, szczegóły TUTAJ.

PROGRAM RAJDU

Biuro rajdu pod adresem MOSiR „Pływalnia” Kędzierzyn-Koźle al. Jana Pawła II nr 38 w godzinach 8:00 – 18:00

Odbiór administracyjny

godz. 7:00 – 9:00
Badanie kontrolne BK 1

godz. 7:00 – 9:10
Pierwsze posiedzenie ZSS

godz. 8:30
Publikacja listy załóg dopuszczonych do startu godz. 9:30
Odprawa uczestników

godz. 9:40
Startgodz. 10:00
Metagodz. 14:30
Opublikowanie końcowej klasyfikacji prowizorycznej godz. 16:30
Rozdanie nagród


godz. 17:30

Impreza zostanie przeprowadzona w ciągu jednego dnia i składa z 3 sekcji. Na trasie zlokalizowane będzie 12 prób poprzedzonych PKC.

Nawierzchnia trasy i prób: asfalt, kostka betonowa

Długość trasy: 138 km (w tym 17,7 km prób)


Dziękujemy naszym sponsorom za umożliwienie startu naszej załodze, w szczególności: MOJITO, Atlas-Tours, Piekarnia Pierchała z Rybnika, Hookah Chill Tea Time, Stalbet, Pegaz, Infomag oraz Grafnet. Dziękujemy patronatom za wsparcie medialne, rybnik.com.pl oraz nowiny.rybnik.pl

Do zobaczenia na oesach ;)


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 26


Sponsorzy w sezonie 2018