Sponsorzy w sezonie 2017
 

KALENDARZ IMPREZ - sezon 2017


13-14.05.20177 Rajd Zamkowy – 1 Runda RSMŚL | BĘDZIN

Automobilklub Zamkowy


2-3.06.2017 5 Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga - 2 Runda RSMŚL | BOCHNIA

Automobilklub Śląski


22-23.09.201763 Rajd Wisły - 3 Runda RSMŚL | WISŁA

Automobilklub Śląski


13-15.10.2017Rajd Śląska - 4 Runda RSMŚL | MIKOŁÓW/ŻORY

Automobilklub Ziemi Tyskiej


17-18.11.201743 Rajd Cieszyńskiej Barbórki - 5 Runda RSMŚL | CIESZYN

Automobilklub Cieszyński
Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
vimeo.com/mgrallygroup


Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
www.youtube.com/user/MGRallyGroup

 

 

 

Last rally in season 2013 | Barbórka Rydułtowy


Drodzy nasi kibice!


Z przykrością informujemy, iż zapowiadamy ostatni w tym sezonie rajd z naszym udziałem. Tegoroczny cykl Amatorskich Rajdów Samochodowych organizowanych przez Automobilklub Ślązak kończymy startem w Rydułtowskiej Barbórce w dniu 15 grudnia 2013 r. Będzie to mamy nadzieję, zwieńczenie naszych zmagań w całym trudnym i wymagającym sezonie. Dodamy, iż startowaliśmy równocześnie w cyklu ARS i SRC, pierwszy raz udało nam się to pogodzić, ale nie będziemy się zbytnio rozpisywać, bo na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, a czeka Was sporo niespodzianek.


Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy nas wspierają i kibicują naszej załodze. Dopingujcie nas w tym dniu, to dla nas bardzo ważne gdyż walczymy o (1) pierwsze miejsce w klasie w klasyfikacji całorocznej. Oczywiście, mamy apetyty na wygranie Barbórki zarówno w klasie jak i w klasyfikacji generalnej. Jeśli spadnie śnieg, a szczerze mówiąc mamy nadzieję że tak będzie, wówczas nie będzie się liczyła szybkość i moc. Oby było dużo frajdy z jazdy. Cieszymy się i raz jeszcze z tego miejsca zapraszamy serdecznie.

Poniżej przedstawiamy program zawodów, przedstawia się bardzo interesująco. Zawody będą podzielone na dwie części, szczegóły jak niżej.

PROGRAM RAJDU

godz. 800 - otwarcie biura zawodów - w bazie zawodów – Rydułtowskie Centrum Kultury,

godz. 830 - przyjęcie zgłoszeń zawodników - zamknięcie listy ,

godz. 800 900 - przeprowadzenie badań kontrolnych ,

godz. 915 - opublikowanie listy startowej,

godz. 1030 - odprawa wszystkich uczestników zawodów,

godz. 1030 – 1045 - przejazd zapoznawczy dla załóg w grupach po 12-15 załóg, prowadzonych przezsamochód organizatora,


I część zawodów

godz. 1100 - start pierwszej załogi z bazy zawodów do pierwszej pętli,

- przejazd wyznaczoną trasą dojazdową do I OS-u,

- przejazd I odcinka specjalnego,

- przejazd wyznaczoną trasą dojazdową do II OS-u,

- przejazd II odcinka specjalnego,

- przejazd wyznaczoną trasą dojazdową do bazy zawodów,

godz. 1630 - podsumowanie wyników i ogłoszenie prowizorycznej klasyfikacji, rozpatrzenie ewentualnych protestów i ogłoszenie końcowej klasyfikacji,

godz. 1700 - ogłoszenie wyników i listy startowej dla drugiej części zawodów  ( 25 załóg -  5 najlepszych załóg z pięciu klas)

 

II część zawodów

godz. 1700 - odbiór techniczny III odcinka specjalnego przez służby policji

(stwierdzenie gotowości służb zabezpieczających i przygotowania odcinka specjalnego do zawodów)

godz. 1730 -  start załóg do pierwszego przejazdu sportowego,

godz. 1800 -  start załóg do drugiego przejazdu sportowego.

godz. 2000 -  podsumowanie wyników i ogłoszenie prowizorycznej klasyfikacji, rozpatrzenie ewentualnych protestów i ogłoszenie końcowej klasyfikacji,

godz. 2030 -  ogłoszenie końcowej klasyfikacji i wręczenie nagród.

 
Ukoronowanie rywalizacji - 1 Bytomska Barbórka

Na wstępie ogromne podziękowania dla SPONSORÓW. Dziękujemy!

Mojito - Świat Alkoholi
Leśna Perła - restauracja
Atlas Tours - biuro podróży
Hookah Chill Tea Time - herbaciarnia
Grafnet - studio reklamy

Po nieudanych dwóch eliminacjach w cyklu
ARS, przyszedł czas na kolejne zwycięstwo w SRC. W niedzielę, 1 grudnia 2013 r. nasza załoga w niezmienionym składzie Mateusz Glenc |kierowca oraz Mariusz Marek |pilot zwyciężyła bezapelacyjnie w ostatniej rundzie Szombierki Rally Cup w Bytomiu zajmując 1 miejsce w klasie II oraz 4 w klasyfikacji generalnej. Impreza nazwana została 1 Bytomską Barbórką.
Do Bytomia przyjechaliśmy tylko po jedno... Po wygraną i przypieczętowanie naszych rocznych zmagań zwycięstwem jako przysłowiową "kropką nad i" Jak zaplanowaliśmy, tak zrobiliśmy. Nie było jednak łatwo. Chłopaki z Polo oraz Saxo w naszej klasie nie oddali łatwo skóry, walczyli do końca, czego dowodem jest nasza przewaga nad drugim Polo w całym rajdzie 1,13 sekundy. Nasz plan na 1 pętlę tym razem był inny niż zwykle, bo chcieliśmy jechać w miarę spokojnie ale jednocześnie atakować w miejscach gdzie się dało. Warunki panujące na trasie były bowiem niezwykle trudne i zdradliwe. Przekonało się o tym parę załóg, dla których trasa okazała się za wąska. Nas to ominęło, ale pozostałe pętle, zwłaszcza czwarta pokazała że rozważna i spokojna jazda przynosi efekty. Tak dowieźliśmy nasze 1 miejsce od pierwszej pętli do końca rajdu. Czując, że idzie nam dobrze atakowaliśmy również podium w generalce, niemniej BMW E30 okazało się dla nas za szybkie. Cieszymy się, że podjęliśmy rękawice, bo strata do kolegów z BMW wyniosła ostatecznie ok. 8 sekund.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym kibicom, tym aktywnym, którzy wspierali nas na miejscu oraz tym, którzy mocno trzymali kciuki w domach. Dziękujemy raz jeszcze ekipie MG Fans za mega doping i wytrwałość do samego końca w tę zimną niedzielę.

Czekamy na ogłoszenie oficjalnych wyników w klasyfikacji całorocznej i do zobaczenia na kolejnej barbórce tym razem w Rydułtowach.


 
Zła passa zwycięża na rajdzie w Żorach
Krótko i treściwie podsumowujemy rajd w Żorach, który odbył się 24 listopada br. Niestety mimo najszczerszych chęci, nie udało nam się przełamać złej passy. To miasto nie jest dla nas zbyt łaskawe. Wyniki w naszej klasie prezentujemy poniżej...

ARS Żory

WYNIKI KOŃCOWE

l.p.

nr startowy

Załoga

Samochód

Klasa

RWD
Classic
[x]

Wynik

w tym kar

w tym taryf

1

21

Wypych Adam
Ślęczka Rafał

Honda Civic

2

 

07:17,32

2

0

2

12

Barosz Dawid
Szulc Aleksander

Peugeot 206

2

 

07:20,28

0

0

3

26

Leki Sławomir
Bednorz Adam

Honda CRX

2

 

07:33,91

0

0

4

19

Żarłok Szymon
Goryczka Dariusz

Honda Civic

2

 

07:37,27

1

0

5

27

Glenc Mateusz
Marek Mariusz

Citroen Saxo

2

07:37,54

1

0


Nie ukrywamy, że w dużej mierze poza błędami, których się nie ustrzegliśmy znaczącą rolę odegrały hamulce w naszym Saxo. Gdyby nie one, być może znaleźlibyśmy się wyżej w klasyfikacji. Nie da się odnosić sukcesów, gdy zawodzi sprzęt.
Organizator przygotował 2 odcinki specjalne, które pokonywane były przez zawodników dwukrotnie. Pierwszą pętlę przejechaliśmy zapoznawczo, gdyż warunki były naprawdę trudne. Naszym celem było rozeznanie czasów konkurencji i ewentualny atak na finałowej pętli. Niestety, slick nie skleił. Przed szykaną na OS1 wpadliśmy w ogromną kałużę i nie zmieściliśmy się w szykanę - tym razem nasz błąd. Na OS2 musieliśmy odrabiać, więc zaatakowaliśmy. Przed szykaną po wyjściu z prawego zakrętu na dużej prędkości wpadliśmy w szykanę na blokach i przejechaliśmy obok. Zgasiliśmy auto, musieliśmy cofać i zdenerwowani ruszyliśmy w jeszcze większą pogoń. Tym razem zawiodły hamulce, które podobnie jak na rajdzie Marklowice przysporzyły nam sporych kłopotów. Najgorsze jednak wydarzyło się przed samą metą, kiedy z impetem przejechaliśmy linię końcową niemal uderzając w samochód zabezpieczający. Skończyło się jednak na strachu, a wszystkiemu winne były ponownie niesprawne hamulce.
Cóż, bywa i tak. Gratulujemy jak zwykle naszym rywalom, dziękujemy wspaniałym kibicom, bez których wracalibyśmy pewnie w jeszcze gorszych nastrojach.
Podziękowania dla sponsorów i patronów medialnych. Szacunek!
Ukłony w kierunku:
MOJITO - Świat Alkoholi
Leśna Perła - restauracja
Atlas Tours - biuro podróży
Hookah Chill Tea Time - herbaciarnia
Pegaz - Szkoła nauki jazdy
Grafnet - studio reklamy
 
ARS Żory 24.11.2013 Sunday | slick czy zimówkaNiedziela 24 listopada 2013 - walka o utrzymanie dobrej pozycji w klasie 2 w klasyfikacji całorocznej oraz generalce

Nadszedł w końcu ten dzień. Wreszcie będzie można zdjąć kask z kołka i założyć go na głowie, by poczuć adrenalinę i emocje jakie towarzyszą nam podczas każdego rajdu w tym sezonie. Ten rajd będzie szczególnie ważny. Będzie doskonałym sprawdzianem naszych umiejętności, formy i dobrym przygotowaniem do ostatniej rundy SRC Bytom, która odbędzie się za tydzień 1 grudnia. ARS Żory to miejsce, gdzie zawsze walczymy do samego końca, a mamy tutaj coś do udowodnienia. Oprócz podejścia czysto sportowego, będziemy się jak zwykle świetnie bawić na dojazdówkach Laughing. Gorąco zapraszamy. Zachęcamy do kibicowania już 24 listopada 2013 roku w niedzielę - Amatorski Rajd o Puchar Prezydenta Miasta Żory.

I.  Program imprezy:

1. przyjęcia zgłoszenia załóg godz. 8 00
- 8 30
2. badanie kontrolne BK godz. 8 00 -  9 00
3. odprawa uczestników godz. 10 00
4. przejazd zapoznawczy godz. 10 00- 10 45
5. start do pierwszej próby godz. 11 00
6. meta pierwszej załogi godz. 16 00
7. ogłoszenie wyników i rozdanie nagród godz. 16 30 - 17 00


II. Ustalenia ogólne:

1. BIURO ZAWODÓW | Żory –  ul. Okrężna (parking KREG - okręgowej stacji kontroli pojazdów)

2. Odcinki specjalne:

- OS 1 | ul. Jesionek, Zbożowa, Rolnicza

- OS 2 | ul. Lotniskowa, Raciborska

Rajd przeprowadzony zostanie w ciągu jednego dnia,
odbędą się 2 próby w czasie, których odbędą się po 3 przejazdy sprawnościowe, na nawierzchni asfaltowej oraz asfaltowo-szutrowej.


Więcej informacji w tym lista zgłoszeń uczestników na stronie organizatora: http://www.federacja.nazwa.pl/ip/slazak/index.php?option=com_content&view=article&id=222:ars-ory&catid=44:rajdy

PODZIĘKOWANIA


Tradycyjnie dziękujemy naszym sponsorom, za umożliwienie startu w zawodach, w szczególności firmie MOJITO, restauracji LEŚNA PERŁA, biurowi podróży ATLAS-TOURS, firmie Grafnet, szkole nauki jazdy Pegaz oraz herbaciarni Hookah - Chill Tea Time. Ogromne podziękowania kierujemy tradycyjnie do naszych patronów medialnych, tygodnika NOWINY oraz portalu rybnik.com.pl


Zapraszamy serdecznie!

MG Rally Group | Mateusz Glenc i Mariusz Marek

 

 
Marklowice | Pechowo i widowiskowo


fot. Tomek Baranowski - feralne miejsce

Pierwsze nasze odczucia po rajdzie w Marklowicach... zawiedzeni, smutni i zniesmaczeni Frown

Trudno tutaj mówić o błędach, wyciąganiu wniosków na przyszłość, bo tak naprawdę zawiódł nas sprzęt. Jeden błąd, którego przyczyną była awaria hamulców spowodował tak potężne straty czasowe i tym samym brak szans na podium już na pierwszej pętli marklowickiego rajdu, który odbył się dokładnie
20/10/2013 r.

Stało się tak na drugim odcinku specjalnym, kiedy z dużą prędkością wpadliśmy w jeden z prawych zakrętów, na zewnątrz którego organizator ustawił 4 piękne opony. Skasowaliśmy wszystkie, trącąc jedną po drugiej niczym domino. Złapaliśmy na dzień dobry
20s kary, 5s za każdą oponę. Cóż... Często nam się to nie zdarza, dlatego trudno nam było się z tym pogodzić. Poza tym zwykle pierwszą pętlę jedziemy spokojnie, tym razem chcieliśmy zaatakować, by później kontrolować sytuację. Niestety awaria hamulców wprawiła nasze Saxo w iście driftowy manewr. Zapieliśmy piękny widowiskowy bok Laughing Podczas każdego następnego prawego zakrętu mieliśmy ciarki, ale jakoś dojechaliśmy. Sytuacja powtórzyła się na 3 pętli tego samego odcinka. Po prostu prawie Sebastien Loeb z rally de France z tym, że kontynuowaliśmy jazdę. Przez cały rajd staraliśmy się poprawić czasy, ale jednak z tylu głowy mieliśmy nasze hamulce. Było pechowo i tyle. Zmagania ostatecznie ukończyliśmy na 5 miejscu w klasie i 22 w klasyfikacji generalnej. Nie sądzimy, aby nasi konkurenci którzy ukończyli rywalizację na wyższych pozycjach w naszej klasie mogli nam zagrozić w punktacji całorocznej, niemniej jednak trzeba zrobić auto i bojowo nastawić się na ostrą walkę w Żorach. Z pewnością będzie ciekawie, gdyż Mateusz ma sobie coś w Żorach do udowodnienia.

Gratulujemy wszystkim załogom z naszej klasy oraz generalki zaciętej rywalizacji, chociaż nie mogliśmy za bardzo się w nią włączyć. Mimo wszystko było przyjemnie i trochę dla kibiców. Mamy nadzieję, że Ci którzy widzieli nasz pokaz driftu są zadowoleni, zwłaszcza nasi sponsorzy, których nie zabrakło na imprezie.
Dziękujemy ekipie z Hookah za mega doping, czuliśmy Waszą obecność na każdej pętli rajdu. Dziękujemy za słowa pocieszenia na mecie i obiecujemy poprawę. Autko będzie ready, my również.

Zapraszamy do GALERII, tam znajdziecie wszystkie zdjęcia. Onboardy już wkrótce na naszym kanale http://www.youtube.com/user/MGRallyGroup oraz na facebook'u https://www.facebook.com/rallygroupmg. Zapraszamy poniżej do zakładki WIĘCEJ | wyniki rajdu w naszej klasie.


Tradycyjnie chcemy podziękować naszym sponsorom, za umożliwienie startu w zawodach, w szczególności firmie
MOJITO, restauracji LEŚNA PERŁA, biurowi podróży ATLAS-TOURS, herbaciarni Hookah - Chill Tea Time szkole nauki jazdy Pegaz oraz firmie Grafnet.

Zapraszamy na odcinki już wkrótce
zespół | MG Rally Group

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 26


Sponsorzy w sezonie 2017