Sponsorzy w sezonie 2018
 

KALENDARZ IMPREZ - sezon 2018RAJDOWY PUCHAR ŚLĄSKA 2018


 

1 runda | 18 marzec


2 runda | 22 kwiecień


3 runda | 03 czerwiec


4 runda | 19 sierpień


5 runda | 30 wrzesień


6 runda | 18 listopad
Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
vimeo.com/mgrallygroup


Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
www.youtube.com/user/MGRallyGroup

 

 

 

Barbórka szczęśliwa, ale z problemami | PODIUM


fot. Michał Palus

Jest kolejne podium!

2 miejsce w klasie i 4 w klasyfikacji generalnej w rajdzie Rydułtowska Barbórka. Uważamy to za bardzo dobry wynik, mogło być lepiej gdyby nie problemy techniczne ze skrzynią biegów. Na drugiej pętli zgubiliśmy pierwszy bieg i tak już podróżowaliśmy do końca rajdu. Każda
pętla była dla nas stratą, ale w końcu dowiezliśmy podium do mety. Dziękujemy za dziś, kibicom, sponsorom i wszystkim naszym sympatykom. Przyjdzie czas na relacje, onboardy i podsumowania całego sezonu - już wkrótce Laughing

Czekajcie cierpliwie


 
Last rally in season 2013 | Barbórka Rydułtowy


Drodzy nasi kibice!


Z przykrością informujemy, iż zapowiadamy ostatni w tym sezonie rajd z naszym udziałem. Tegoroczny cykl Amatorskich Rajdów Samochodowych organizowanych przez Automobilklub Ślązak kończymy startem w Rydułtowskiej Barbórce w dniu 15 grudnia 2013 r. Będzie to mamy nadzieję, zwieńczenie naszych zmagań w całym trudnym i wymagającym sezonie. Dodamy, iż startowaliśmy równocześnie w cyklu ARS i SRC, pierwszy raz udało nam się to pogodzić, ale nie będziemy się zbytnio rozpisywać, bo na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, a czeka Was sporo niespodzianek.


Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy nas wspierają i kibicują naszej załodze. Dopingujcie nas w tym dniu, to dla nas bardzo ważne gdyż walczymy o (1) pierwsze miejsce w klasie w klasyfikacji całorocznej. Oczywiście, mamy apetyty na wygranie Barbórki zarówno w klasie jak i w klasyfikacji generalnej. Jeśli spadnie śnieg, a szczerze mówiąc mamy nadzieję że tak będzie, wówczas nie będzie się liczyła szybkość i moc. Oby było dużo frajdy z jazdy. Cieszymy się i raz jeszcze z tego miejsca zapraszamy serdecznie.

Poniżej przedstawiamy program zawodów, przedstawia się bardzo interesująco. Zawody będą podzielone na dwie części, szczegóły jak niżej.

PROGRAM RAJDU

godz. 800 - otwarcie biura zawodów - w bazie zawodów – Rydułtowskie Centrum Kultury,

godz. 830 - przyjęcie zgłoszeń zawodników - zamknięcie listy ,

godz. 800 900 - przeprowadzenie badań kontrolnych ,

godz. 915 - opublikowanie listy startowej,

godz. 1030 - odprawa wszystkich uczestników zawodów,

godz. 1030 – 1045 - przejazd zapoznawczy dla załóg w grupach po 12-15 załóg, prowadzonych przezsamochód organizatora,


I część zawodów

godz. 1100 - start pierwszej załogi z bazy zawodów do pierwszej pętli,

- przejazd wyznaczoną trasą dojazdową do I OS-u,

- przejazd I odcinka specjalnego,

- przejazd wyznaczoną trasą dojazdową do II OS-u,

- przejazd II odcinka specjalnego,

- przejazd wyznaczoną trasą dojazdową do bazy zawodów,

godz. 1630 - podsumowanie wyników i ogłoszenie prowizorycznej klasyfikacji, rozpatrzenie ewentualnych protestów i ogłoszenie końcowej klasyfikacji,

godz. 1700 - ogłoszenie wyników i listy startowej dla drugiej części zawodów  ( 25 załóg -  5 najlepszych załóg z pięciu klas)

 

II część zawodów

godz. 1700 - odbiór techniczny III odcinka specjalnego przez służby policji

(stwierdzenie gotowości służb zabezpieczających i przygotowania odcinka specjalnego do zawodów)

godz. 1730 -  start załóg do pierwszego przejazdu sportowego,

godz. 1800 -  start załóg do drugiego przejazdu sportowego.

godz. 2000 -  podsumowanie wyników i ogłoszenie prowizorycznej klasyfikacji, rozpatrzenie ewentualnych protestów i ogłoszenie końcowej klasyfikacji,

godz. 2030 -  ogłoszenie końcowej klasyfikacji i wręczenie nagród.

 
Ukoronowanie rywalizacji - 1 Bytomska Barbórka

Na wstępie ogromne podziękowania dla SPONSORÓW. Dziękujemy!

Mojito - Świat Alkoholi
Leśna Perła - restauracja
Atlas Tours - biuro podróży
Hookah Chill Tea Time - herbaciarnia
Grafnet - studio reklamy

Po nieudanych dwóch eliminacjach w cyklu
ARS, przyszedł czas na kolejne zwycięstwo w SRC. W niedzielę, 1 grudnia 2013 r. nasza załoga w niezmienionym składzie Mateusz Glenc |kierowca oraz Mariusz Marek |pilot zwyciężyła bezapelacyjnie w ostatniej rundzie Szombierki Rally Cup w Bytomiu zajmując 1 miejsce w klasie II oraz 4 w klasyfikacji generalnej. Impreza nazwana została 1 Bytomską Barbórką.
Do Bytomia przyjechaliśmy tylko po jedno... Po wygraną i przypieczętowanie naszych rocznych zmagań zwycięstwem jako przysłowiową "kropką nad i" Jak zaplanowaliśmy, tak zrobiliśmy. Nie było jednak łatwo. Chłopaki z Polo oraz Saxo w naszej klasie nie oddali łatwo skóry, walczyli do końca, czego dowodem jest nasza przewaga nad drugim Polo w całym rajdzie 1,13 sekundy. Nasz plan na 1 pętlę tym razem był inny niż zwykle, bo chcieliśmy jechać w miarę spokojnie ale jednocześnie atakować w miejscach gdzie się dało. Warunki panujące na trasie były bowiem niezwykle trudne i zdradliwe. Przekonało się o tym parę załóg, dla których trasa okazała się za wąska. Nas to ominęło, ale pozostałe pętle, zwłaszcza czwarta pokazała że rozważna i spokojna jazda przynosi efekty. Tak dowieźliśmy nasze 1 miejsce od pierwszej pętli do końca rajdu. Czując, że idzie nam dobrze atakowaliśmy również podium w generalce, niemniej BMW E30 okazało się dla nas za szybkie. Cieszymy się, że podjęliśmy rękawice, bo strata do kolegów z BMW wyniosła ostatecznie ok. 8 sekund.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym kibicom, tym aktywnym, którzy wspierali nas na miejscu oraz tym, którzy mocno trzymali kciuki w domach. Dziękujemy raz jeszcze ekipie MG Fans za mega doping i wytrwałość do samego końca w tę zimną niedzielę.

Czekamy na ogłoszenie oficjalnych wyników w klasyfikacji całorocznej i do zobaczenia na kolejnej barbórce tym razem w Rydułtowach.


 
Zła passa zwycięża na rajdzie w Żorach
Krótko i treściwie podsumowujemy rajd w Żorach, który odbył się 24 listopada br. Niestety mimo najszczerszych chęci, nie udało nam się przełamać złej passy. To miasto nie jest dla nas zbyt łaskawe. Wyniki w naszej klasie prezentujemy poniżej...

ARS Żory

WYNIKI KOŃCOWE

l.p.

nr startowy

Załoga

Samochód

Klasa

RWD
Classic
[x]

Wynik

w tym kar

w tym taryf

1

21

Wypych Adam
Ślęczka Rafał

Honda Civic

2

 

07:17,32

2

0

2

12

Barosz Dawid
Szulc Aleksander

Peugeot 206

2

 

07:20,28

0

0

3

26

Leki Sławomir
Bednorz Adam

Honda CRX

2

 

07:33,91

0

0

4

19

Żarłok Szymon
Goryczka Dariusz

Honda Civic

2

 

07:37,27

1

0

5

27

Glenc Mateusz
Marek Mariusz

Citroen Saxo

2

07:37,54

1

0


Nie ukrywamy, że w dużej mierze poza błędami, których się nie ustrzegliśmy znaczącą rolę odegrały hamulce w naszym Saxo. Gdyby nie one, być może znaleźlibyśmy się wyżej w klasyfikacji. Nie da się odnosić sukcesów, gdy zawodzi sprzęt.
Organizator przygotował 2 odcinki specjalne, które pokonywane były przez zawodników dwukrotnie. Pierwszą pętlę przejechaliśmy zapoznawczo, gdyż warunki były naprawdę trudne. Naszym celem było rozeznanie czasów konkurencji i ewentualny atak na finałowej pętli. Niestety, slick nie skleił. Przed szykaną na OS1 wpadliśmy w ogromną kałużę i nie zmieściliśmy się w szykanę - tym razem nasz błąd. Na OS2 musieliśmy odrabiać, więc zaatakowaliśmy. Przed szykaną po wyjściu z prawego zakrętu na dużej prędkości wpadliśmy w szykanę na blokach i przejechaliśmy obok. Zgasiliśmy auto, musieliśmy cofać i zdenerwowani ruszyliśmy w jeszcze większą pogoń. Tym razem zawiodły hamulce, które podobnie jak na rajdzie Marklowice przysporzyły nam sporych kłopotów. Najgorsze jednak wydarzyło się przed samą metą, kiedy z impetem przejechaliśmy linię końcową niemal uderzając w samochód zabezpieczający. Skończyło się jednak na strachu, a wszystkiemu winne były ponownie niesprawne hamulce.
Cóż, bywa i tak. Gratulujemy jak zwykle naszym rywalom, dziękujemy wspaniałym kibicom, bez których wracalibyśmy pewnie w jeszcze gorszych nastrojach.
Podziękowania dla sponsorów i patronów medialnych. Szacunek!
Ukłony w kierunku:
MOJITO - Świat Alkoholi
Leśna Perła - restauracja
Atlas Tours - biuro podróży
Hookah Chill Tea Time - herbaciarnia
Pegaz - Szkoła nauki jazdy
Grafnet - studio reklamy
 
ARS Żory 24.11.2013 Sunday | slick czy zimówkaNiedziela 24 listopada 2013 - walka o utrzymanie dobrej pozycji w klasie 2 w klasyfikacji całorocznej oraz generalce

Nadszedł w końcu ten dzień. Wreszcie będzie można zdjąć kask z kołka i założyć go na głowie, by poczuć adrenalinę i emocje jakie towarzyszą nam podczas każdego rajdu w tym sezonie. Ten rajd będzie szczególnie ważny. Będzie doskonałym sprawdzianem naszych umiejętności, formy i dobrym przygotowaniem do ostatniej rundy SRC Bytom, która odbędzie się za tydzień 1 grudnia. ARS Żory to miejsce, gdzie zawsze walczymy do samego końca, a mamy tutaj coś do udowodnienia. Oprócz podejścia czysto sportowego, będziemy się jak zwykle świetnie bawić na dojazdówkach Laughing. Gorąco zapraszamy. Zachęcamy do kibicowania już 24 listopada 2013 roku w niedzielę - Amatorski Rajd o Puchar Prezydenta Miasta Żory.

I.  Program imprezy:

1. przyjęcia zgłoszenia załóg godz. 8 00
- 8 30
2. badanie kontrolne BK godz. 8 00 -  9 00
3. odprawa uczestników godz. 10 00
4. przejazd zapoznawczy godz. 10 00- 10 45
5. start do pierwszej próby godz. 11 00
6. meta pierwszej załogi godz. 16 00
7. ogłoszenie wyników i rozdanie nagród godz. 16 30 - 17 00


II. Ustalenia ogólne:

1. BIURO ZAWODÓW | Żory –  ul. Okrężna (parking KREG - okręgowej stacji kontroli pojazdów)

2. Odcinki specjalne:

- OS 1 | ul. Jesionek, Zbożowa, Rolnicza

- OS 2 | ul. Lotniskowa, Raciborska

Rajd przeprowadzony zostanie w ciągu jednego dnia,
odbędą się 2 próby w czasie, których odbędą się po 3 przejazdy sprawnościowe, na nawierzchni asfaltowej oraz asfaltowo-szutrowej.


Więcej informacji w tym lista zgłoszeń uczestników na stronie organizatora: http://www.federacja.nazwa.pl/ip/slazak/index.php?option=com_content&view=article&id=222:ars-ory&catid=44:rajdy

PODZIĘKOWANIA


Tradycyjnie dziękujemy naszym sponsorom, za umożliwienie startu w zawodach, w szczególności firmie MOJITO, restauracji LEŚNA PERŁA, biurowi podróży ATLAS-TOURS, firmie Grafnet, szkole nauki jazdy Pegaz oraz herbaciarni Hookah - Chill Tea Time. Ogromne podziękowania kierujemy tradycyjnie do naszych patronów medialnych, tygodnika NOWINY oraz portalu rybnik.com.pl


Zapraszamy serdecznie!

MG Rally Group | Mateusz Glenc i Mariusz Marek

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 26


Sponsorzy w sezonie 2018