Sponsorzy w sezonie 2018
 

KALENDARZ IMPREZ - sezon 2018RAJDOWY PUCHAR ŚLĄSKA 2018


 

1 runda | 18 marzec


2 runda | 22 kwiecień


3 runda | 03 czerwiec


4 runda | 19 sierpień


5 runda | 30 wrzesień


6 runda | 18 listopad
Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
vimeo.com/mgrallygroup


Zobacz więcej filmów z rajdów na YouTube:
www.youtube.com/user/MGRallyGroup

 

 

 

Marklowice | Pechowo i widowiskowo


fot. Tomek Baranowski - feralne miejsce

Pierwsze nasze odczucia po rajdzie w Marklowicach... zawiedzeni, smutni i zniesmaczeni Frown

Trudno tutaj mówić o błędach, wyciąganiu wniosków na przyszłość, bo tak naprawdę zawiódł nas sprzęt. Jeden błąd, którego przyczyną była awaria hamulców spowodował tak potężne straty czasowe i tym samym brak szans na podium już na pierwszej pętli marklowickiego rajdu, który odbył się dokładnie
20/10/2013 r.

Stało się tak na drugim odcinku specjalnym, kiedy z dużą prędkością wpadliśmy w jeden z prawych zakrętów, na zewnątrz którego organizator ustawił 4 piękne opony. Skasowaliśmy wszystkie, trącąc jedną po drugiej niczym domino. Złapaliśmy na dzień dobry
20s kary, 5s za każdą oponę. Cóż... Często nam się to nie zdarza, dlatego trudno nam było się z tym pogodzić. Poza tym zwykle pierwszą pętlę jedziemy spokojnie, tym razem chcieliśmy zaatakować, by później kontrolować sytuację. Niestety awaria hamulców wprawiła nasze Saxo w iście driftowy manewr. Zapieliśmy piękny widowiskowy bok Laughing Podczas każdego następnego prawego zakrętu mieliśmy ciarki, ale jakoś dojechaliśmy. Sytuacja powtórzyła się na 3 pętli tego samego odcinka. Po prostu prawie Sebastien Loeb z rally de France z tym, że kontynuowaliśmy jazdę. Przez cały rajd staraliśmy się poprawić czasy, ale jednak z tylu głowy mieliśmy nasze hamulce. Było pechowo i tyle. Zmagania ostatecznie ukończyliśmy na 5 miejscu w klasie i 22 w klasyfikacji generalnej. Nie sądzimy, aby nasi konkurenci którzy ukończyli rywalizację na wyższych pozycjach w naszej klasie mogli nam zagrozić w punktacji całorocznej, niemniej jednak trzeba zrobić auto i bojowo nastawić się na ostrą walkę w Żorach. Z pewnością będzie ciekawie, gdyż Mateusz ma sobie coś w Żorach do udowodnienia.

Gratulujemy wszystkim załogom z naszej klasy oraz generalki zaciętej rywalizacji, chociaż nie mogliśmy za bardzo się w nią włączyć. Mimo wszystko było przyjemnie i trochę dla kibiców. Mamy nadzieję, że Ci którzy widzieli nasz pokaz driftu są zadowoleni, zwłaszcza nasi sponsorzy, których nie zabrakło na imprezie.
Dziękujemy ekipie z Hookah za mega doping, czuliśmy Waszą obecność na każdej pętli rajdu. Dziękujemy za słowa pocieszenia na mecie i obiecujemy poprawę. Autko będzie ready, my również.

Zapraszamy do GALERII, tam znajdziecie wszystkie zdjęcia. Onboardy już wkrótce na naszym kanale http://www.youtube.com/user/MGRallyGroup oraz na facebook'u https://www.facebook.com/rallygroupmg. Zapraszamy poniżej do zakładki WIĘCEJ | wyniki rajdu w naszej klasie.


Tradycyjnie chcemy podziękować naszym sponsorom, za umożliwienie startu w zawodach, w szczególności firmie
MOJITO, restauracji LEŚNA PERŁA, biurowi podróży ATLAS-TOURS, herbaciarni Hookah - Chill Tea Time szkole nauki jazdy Pegaz oraz firmie Grafnet.

Zapraszamy na odcinki już wkrótce
zespół | MG Rally Group

 

Więcej…
 
Rally Żory | soon...Już niedługo... kolejne emocje | ARS ŻORY 
SRC Bytom - sukces po 3 rundachPodsumowanie po 3 rundach cyklu Szombierki Rally Cup 2013 w Bytomiu. 

Po trzech eliminacjach zawodów SRC chcieliśmy przedstawić klasyfikację generalną oraz klasy 2 (naszej). Zapowiada się interesująca rywalizacja, zobaczcie sami Wink

KLASYFIKACJA ROCZNA | GENERALNA

KLASYFIKACJA ROCZNA | KLASA 2


Zapraszamy do kibicowania i wsparcia naszej załogi podczas ostatniej rundy SRC w Bytomiu. 

zespół MG RALLY GROUP 
SRC - runda 3 | FANTASTYCZNIE!


SRC | Runda 3 | M.Glenc i M.Marek

VVV | Veni, Vidi, Vici !!!

Udało nam się. To była świetna robota. Naprawdę cieszymy się jak małe dzieci z tej wygranej, bo takiej zaciekłej, równej i uczciwej rywalizacji dawno nie pamiętamy. Szombierki Rally Cup - Runda 3 zakończyła się dla naszego teamu bardzo pomyślnie. Rajd ukończyliśmy na fantastycznym 1 miejscu w klasie II oraz 4 miejscu w klasyfikacji generalnej na ponad 70 załóg. Biorąc pod uwagę, że po 2 pętli dystans czasowy pomiędzy trzema samochodami wynosił dziesiętne sekundy, uważamy to za niezły wyczyn.

Przypomnijmy, rajd odbył się 8 września 2013 roku w Bytomiu. Była to trzecia eliminacja SRC w tym sezonie. Po dwóch rundach, zabawa dla naszego zespołu zaczęła się od nowa. Przed rajdem zajmowaliśmy 2 miejsce w klasyfikacji klasy II, więc chcieliśmy wrócić na miejsce pierwsze. To zadanie, jak się później okazało nie należało do łatwych.

Bytom przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. BK oraz pozostałe punkty regulaminu związane z organizacją odbyły się bez zarzutu. Wszystko na najwyższym poziomie. Przez sito procedur przebrnęliśmy gładko, by w końcu stanąć na starcie do pierwszej pętli jedynego w tym dniu odcinka specjalnego, ale jakże szybkiego i wyśmienicie skonfigurowanego. Na mecie pierwszej pętli zameldowaliśmy się jako 4 załoga w klasie i 6 w generalce. Nadmieniamy, iż po każdej pętli organizator zadbał o czasy dla każdej załogi, co tylko "podkręcało" atmosferę. W międzyczasie podziwialiśmy inne samochody kolegów z różnych klas, w tym m.in. nowego Mitsubishi Lancer Evo IX zakupionego od Filipa Nivette, Fiata Grande Punto Abarth, który notabene wypadł z trasy całkowicie niszcząc zawieszenie, czy znane nam potwornie mocne Audi 90 Andrzeja Rducha. Ciekawie jechały również wszystkie auta z klasy RWD. Do drugiej pętli rajdu ruszyliśmy silnie zmotywowani aby poprawić czas i wskoczyć na podium. Przed nami były 2 Hondy Civic i VW Polo. Różnice czasowe ok 1s. Decyzja jednogłośna - atak! Na mecie drugi czas. Po drugiej pętli byliśmy na 2 miejscu w klasie, generalki nie śledziliśmy, mieliśmy wystarczająco dużo emocji w naszej grupie. Emocje sięgały zenitu. Przed nami Honda Civic z przewagą 3s, za nami atakujące Polo ze stratą 0,7s oraz kolejna Honda ze stratą 0,75s. Postanowiliśmy oczywiście walczyć do końca, nie tyle o utrzymanie pozycji, co o zaatakowanie naszego czasu. Pomiary, które otrzymywaliśmy na mecie nie obejmowały kar, taryf itp. Wiedzieliśmy, że każdy nasz przejazd był czysty. Ruszyliśmy do trzeciej pętli. Na mecie czas o 2s lepszy od poprzedniego naszego czasu. Byliśmy wniebowzięci. To była prawdziwa radość. W sumie odrobiliśmy 4s po pierwszej pętli. Później okazało się, że kolegów z Polo dopadła awaria skrzyni biegów na odcinku 3 pętli, zaś prowadząca Honda otrzymała wcześniej taryfę, o której nie mieliśmy zielonego pojęcia. Niemniej nasz czas na ostatniej pętli i tak był lepszy o 5s. Tak więc, uradowani czekaliśmy już tylko na oficjalne wyniki i rozdanie nagród.

Jak wspomnieliśmy, tak zaciętej i wyrównanej walki dawno nie pamiętaliśmy. To był wspaniały dzień i rajd. Za to wszystko, chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym kibicom, fanom, przyjaciołom i znajomym. Dziękujemy kolegom z klasy i generalki za emocje do samego końca, oby więcej takich rajdów.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym sponsorom, za umożliwienie startu w zawodach, w szczególności firmie MOJITO, restauracji LEŚNA PERŁA, biurowi podróży ATLAS-TOURS, firmie Grafnet, szkole nauki jazdy Pegaz oraz herbaciarni Hookah - Chill Tea Time. Dziękujemy za wsparcie.

Zapraszamy na kolejne rajdy już wkrótce.

zespół | MG Rally Group

Wyniki w zakładce więcej... wystarczy najechać na wybraną klasyfikacja - link się otworzy Laughing
Więcej…
 
Szombierki Rally Cup 2013 - Runda 3Witamy serdecznie,

Przed nami kolejna runda SRC CUP Szombierki Rally Bytom | Runda 3. Nasza załoga w składzie Mateusz Glenc | Mariusz Marek w lekko zmodyfikowanym (jak się uda) Citroenie Saxo zmierzy się z pozostałymi uczestnikami rajdu w niedzielę 8 września 2013 w Bytomiu. Poniżej podajemy szczegółowe informacje dotyczące zawodów.

Program imprezy:

  1. Przyjęcia zgłoszenia załóg | godz.     7 00 -  8 00
  2. Badanie kontrolne BK | godz.     7 00 -  8 30
  3. Odprawa uczestników | godz.     9 30
  4. Przejazd zapoznawczy | godz.   10 00 - 10 45
  5. Start do pierwszej próby | godz.   11 00
  6. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród | godz.   17 30 - 1800


Ustalenia ogólne:

Zawody odbędą się 08.09.2013 | przeprowadzone zostaną w ciągu jednego dnia, trasa składać się będzie z 1 odcinka specjalnego (o długości. 2200 m), pokonywanego 3 krotnie + 1 przejazd zapoznawczy.


Miejsce zawodów:

Biuro Zawodów – Bytom, ul Frycza-Modrzewskiego 3, biurowiec T.S. „Szombierki Bytom”.
Próba sprawnościowa: parkingi należące do T.S „Szombierki Bytom” wraz z przyległymi uliczkami i elementami infrastruktury.

Zgłoszenia są przyjmowane od 22.08.2013 r. tylko i wyłącznie pocztą elektroniczną za pomocą wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres organizatora ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do dnia 05.09.2013 r. do godz. 2359.


Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym sponsorom, za umożliwienie startu w zawodach, w szczególności firmie
MOJITO, restauracji LEŚNA PERŁA, biurowi podróży ATLAS-TOURS, firmie Grafnet, szkole nauki jazdy Pegaz oraz herbaciarni Hookah - Chill Tea Time. Podziękowania kierujemy tradycyjnie do naszych patronów medialnych, tygodnika NOWINY oraz portalu rybnik.com.pl


Zapraszamy serdecznie!

MG Rally Group | Mateusz Glenc i Mariusz Marek

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 26


Sponsorzy w sezonie 2018